Pag-Novalja - kemp Straško

Weather

Pag-Novalja

Today, Prosinec 4, 2020
17:00-18:00

Polojasno

Polojasno
12 °C

Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

KEMP STRAŠKO

 

Ostrov Pag

img00.jpgOstrov Pag je se svou 60 km délkou třetím největším ostrovem Chorvatska. V šedesátých letech minulého století byl ostrov Pag spojen mostem a stal se tak velmi oblíbenou turistickou destinací. Na prosolených pastvinách ostrova Pag tamní pastevci chovají houževnaté ovce, z jejichž mléka vyrábí celosvětově známou specialitu - pašski sir.

 

Kemp Straško ****

img10.jpg

Kemp Straško je umístěn ve stínu borového háje přímo na pláži. Od Novalji je vzdálen cca 1,5 km. Kemp je rozlehlý a od našich mobilních domů trvá cesta do centra cca 30 min. V sezóně je možnost využít mašinku. Má dlouhou a širokou oblázkovou pláž. Naše mobilhomy jsou cca 100m vzdálené od pláže. V kempu Straško jsou dvě restaurace s nabídkou hotových jídel a mořských specialit, pizzeria, pivnice, bistro, 2x market, rybárna, 2x pekárna, půjčovna jízdních kol, skútrů, lodí a šlapadel.

Sportovní aktivity v kempu: dospělí se mohou těšit na Tai Chi, zumbu, jógu, aqua aerobik nebo karaoke a tanec s živou hudbou v průběhu večerních hodin.
Hosté kempu mají k dispozici sportovní centrum s mnoha vybavením, jako je tenis a badminton, golf, plážový volejbal, posilovna
Veškeré služby sportovního centra jsou pro hosty kempu Straško zcela zdarma!

Zábava: Letní kino, animační programy, večerní organizovaný program

Zdarma: internetové připojení (WIFI), aerobic a aquaaerobic, dětský koutek s dětským hřištěm a miniclubem pod vedením profesionálních animátorů. Kemp Straško patří mezi nejlépe vybavené kempy v celém Chorvatsku a proto je oblíbený turisty všech generací.
 

Kemp získal mnoho ocenění, mezi nimiž je třeba zmínit ocenění Blue Flower Award za nejlepší kemp v Chorvatsku v roce 2011. Od roku 2008 kemp Straško hrdě nosí čtyři hvězdičky.

Novalja

img03.jpg

NOVALJA jako turistické centrum ostrova postavena v malebném zálivu Luna je atraktivním místem pro své mírné klima, čistotu moře a různorodostí pláží obklopených borovými háji. Turisté si mohou vybrat pláže s klidnou vodou v laguně, nebo pláže s otevřeným mořem. Z bohaté minulosti se v Novalje dochoval pouze antický aquadukt z 1. století vytesaný přímo do kamene. Novalja je ideálním místem k odpočinku, romantickým večerním vycházkám na promenádách nebo k zábavě v různých klubech, diskotékách a restauracích.

 

Možnosti výletů

město Pag

město Zadar

Fish picnik

Výlet s ochutnávkou rybích specialit

Sýrárna Gligora

 

Mapa kempu

Mapa v plné velikosti

Vaše často kladené otázky

Informativní pokyny k odjezdu Chorvatsko

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Nástupní místo je to, které jste uvedli v cestovní smlouvě a je pro Vás závazné. Pokud máte v cestovní smlouvě uvedené nástupní místo, které Vám nevyhovuje a rádi by jste odjížděli z jiného místa, neprodleně nás o tom informujte!!! Klienti, kteří budou čekat na jiném nástupním místě, než které měli uvedené v cestovní smlouvě, bez předběžné dohody s CK, nebudou přijati k přepravě.

Všichni klienti musí mít vyřízené cestovní pojištění pro cestu a pobyt v zahraničí. Pojištění je možno sjednat i v naší CK. Doporučujeme si vzít kartičky Vaší zdravotní pojišťovny. Do autobusu se oblékněte variabilně.Doporučujeme si vzít též malý polštářek, bude se Vám hodit i v kempu, polštáře v MBH jsou menších rozměrů. NOČNÍ KLID V AUTOBUSU 22:00-07:00. V tento čas máte právo sklopit svou sedačku. V jinou dobu pouze po dohodě se spolucestujícími za Vámi.

NEZAPOMEŇTE: Platný cestovní doklad, vratnou kauci na MBH 1000,-Kč, uzavřít cestovní pojištění.

VÁHA VAŠICH ZAVAZADEL: max. 18 kg/os.(vlastní strava) a 15 kg/os.(se stravou).

Vaše zavazadla budou náhodně vážena a při nedodržení váhy Vám bude naúčtována smluvní pokuta dle všeobecných podmínek cestovní kanceláře ve výši 50,-Kč za každý kilogram navíc.

Prosíme klienty, aby si nebrali objemná a neskladná zavazadla. Budete jinak nuceni cestovat se zavazadly v uličce autobusu. Též se může stát, že bude přetížený autobus při kontrole váhy navrácen zpět!!

 

Ve všech mobilních domech jsou rychlovarné konvice.

Mikrovlnou troubu  v Biogradu má mobilní dům pro 4 osoby, 5 osob, mobilní dům 24m a spojený mobilní dům 32m.

Mikrovlnou troubu  v Novalje -Pag má mobilní dům pro 2 osoby,  4 osoby, 5 osob, mobilní dům 24m a mobilní dům 32m.

Při příjezdu je předávání mobilních domků  mezi 13.-14. hodinou  delegátem CK, při odjezdu odevzdáváte uklizený

mobilní domek mezi 10 - 11.00hod.

 Časný nebo pozdní příjezd a odjezd nejsou důvodem k delšímu užívání ubytovacích kapacit i v případě, že jsou

některé volné.

Čas mezi 11. a 13. hodinou slouží CK k případnému odstranění nedostatků.

Jste povinni vzít s sebou:

povlečení na polštář a deku + prostěradlo. Pokud nebudete mít vlastní povlečení, jste povinni zaplatit sankci 300,- za každé lůžko.

Dále vezměte s sebou:

boty do vody, ručníky, utěrky, toaletní papír, mycí prostředky na nádobí, ostrý nůž, postřik na mravence.

K cestovnímu pojištění vezměte s sebou také kartičky Vaší zdravotní pojišťovny.

 

 

Jakou cestu bych měl zvolit na Pag - Novalja?

  • Ústí nad Labem-Brno-Lanžhot (CZ)/Brodské (SK)-Bratislava-Rusovce (SK)/Rajka (H)-Csorna-Szombaathely-Körmend-Lenti-Letenye (H)/Goričan (HR)-Zagreb-Karlovac-Posedarje - sjezd z dálnice-Pag-Novalja

nebo

  • Ústí nad Labem-Brno-Mikulov (CZ)/Drasenhofen (A)-Wien-Graz-Spielfeld (A)/Šentilj (SLO)-Maribor-Zg. Gruskovje (SLO)/D. Macelj (HR)-Krapina-Zagreb-Karlovac-Posedarje - sjezd z dálnice-Pag-Novalja
  •  

Cesta na Pag – Trajekt (cca. 15 minut)

Brno - Mikulov - Wien - Graz (na dálniční křižovatce Graz WEST odbočte směr SLO) - Spielfeld (hraniční přechod do Slovinska) - Maribor (1500m za tunelem odbočte na Zagreb) - Gruškovji (hraniční přechod do Chorvatska) - Zagreb (dále po dálnici směr Split) - Karlovac (nesjíždějte z dálnice, pokračujte po dálnici, na 125. km odbočte z dálnice směr Senj) - Senj (podél moře po magistrále směr Zadar, po 50 km odbočka doprava CAR FERRY Otok PAG) -  Prizna (trajekt z pevniny) - Žigljen (přístav trajektu na ostrově Pag)

Dálniční poplatky Chorvatsko, jeden směr: cca

50+60 HRKn. Na Chorvatském území jedete touto trasou 190 km po dálnici a 110 km po ostatních silnicích. Ceny orientační.

Cena trajektu na ostrov Pag: cca

auto do 100 HRKn, za každou osobu 20 HRKn, dítě 3-12 let 8 HRKn.

POZOR! Na mokru zpomalte! V Chorvatsku jsou za mokra pro nás nezvykle kluzké silnice. Na některém úseku můžete vidět po dešti i několik havárií za sebou.

Základní ceny potravin v Chorvatsku

 

potravina chorvatsky cena v kunách
chléb kruh 5,50 - 7,50
mléko mlijeko 4,50 - 6,50
jogurt jogurt 3,00 - 5,00
máslo maslac 9,50 - 11,00
vejce jaja 0,80 - 1,20
sýr sir 30,00 - 65,00
pizza pizza 25,00 - 50,00
špagety špageti 15,00 - 35,00
domácí klobásy kobasice cca 26,00
ražniči, čevapčiči ražnići, čevapčići 30,00 - 50,00
placka z mletého masa pljeskavica 30,00 - 50,00
biftek na grilu biftek na grilu cca 70,00
vepřový kotlet svinjski kotlet cca 50,00
kuřecí maso piletina 22,00 - 26,00
telecí maso teletina 50,00 - 87,00
hovězí maso govedina 48,00 - 55,00
vepřové maso svinjetina 35,00 - 40,00
ryby riba 35,00 - 150,00
smažené olihně pržene lignje cca 60,00
hranolky pomfrit cca 12,00
palačinka palačinka 15,00 - 20,00
káva kava 7,00 - 10,00
čaj čaj 6,00 - 10,00
pivo pivo 12,00 - 18,00
polévka juha cca 12,00

 

Jaká měna platí v Chorvatsku ?

V Chorvatsku můžete platit platidlem zvaným kuna (HRK), menší jednotky se nazývají lipa, ale ve většině velkých letovisek přijímají jednotné evropské platidlo euro (EUR).

Kromě platby bankovkami můžete platit i platebními kartami Dinners Club, VISA, American Express, EuroCard, MasterCard.

 

Co vzít s sebou na dovolenou?

  • Cestovní pojištění  léčebných výloh + kartičku zdravotní pojišťovny u které jste pojištěn.
  • Občanský průkaz nebo cestovní pas. OP platí ve všech našich destinacích, které jsou v rámci EU, jak pro dospělé, tak i pro děti.
  • Ve všech destinacích je možné platit platební kartou( kurz bývá výhodnější).
  • Co se týče ubytování, tak potřebujete vlastní povlečení dle dané destinace a pokynů k odjezdu, které zasíláme týden před nástupem na dovolenou.
  • Léky, které máte předepsané od lékaře. Ve všech destinacích je k dispozici v blízkosti turistický lékař. Před každou jeho návštěvou je dobré si ověřit u asistenčí služby na co máte nárok v rámci svého cestovního pojištění. Některé léky i služby si hradíte na místě a pojišťovna Vám doklady vystavené zpětně proplatí.
  • Ptáte se často na výši kapesného? Toto je velmi individuální a záleží na každém jedinci, někomu na týden a osobu stačí 100€. 
  • Výlety si kupujete za měnu v dané destinaci (KN, €). Je potřeba s tím počítat. V Chorvatsku není problém směnit české koruny v bance. V Itálii je to ve velmi nevýhodném kurzu, tady doporučujeme mít dostek eur.

 

Jaké jsou poplatky v Chorvatsku?

POPLATKY NA DÁLNICÍCH cca

dálniční známka na 10 dní

9 EUR

 

dálniční známka na 10 dní

10  EUR

 

úsek Macelj - Zagreb

48 HRK

 

úsek Goričan - Zagreb

42 HRK

 

úsek Zagreb - Posedarje

115 HRK

 

7 denní

15 EUR

 

Zdražení mýtného by nemělo být tak zásadní a bude dvojího druhu, v letní sezóně cca o 100,-Kč na úseku. 

V prvním kroku se srovnají ceny na dálnici vedoucí na jih do Dalmácie nebo na východ k srbské hranici s vyššími kilometrovými sazbami dálnice ze Záhřebu na Istrii. V letní turistické sezóně pak bude ještě na dálnicích spravovaných státními společnostmi zavedena zvláštní sezónní přirážka ve výši deseti procent.

Frekventovaný úsek ze Záhřebu do Splitu, který dnes stojí řidiče osobního vozu 174 kun (632 Kč), tak nově přijde na 183 kun (665 Kč). S letní přirážkou bude projetí jedné z nejčastěji využívaných částí chorvatských dálnic stát 201 kun (730 Kč).