Lido Adriano - residence Belvedere

Weather

Lido Adriano

Today, Listopad 27, 2021
18:00-00:00

Déšť

Déšť
11 °C

Weather forecast from yr.no, delivered by the Norwegian Meteorological Institute and the NRK

Lido Adriano

Přímořské letovisko Lido Adriano, leží přibližně 12 km jižně od historického města Ravenna. Výstavba letoviska začala ve 12. století, tudíž zde nenajdeme žádné historické centrum. V Lido Adrianu stojí tedy převážně residence, apartmánové domy a jiné moderní stavby. Letovisko všem návštěvníkům nabízí širokou škálu obchodů, barů a restaurací. Několikrát týdně zde můžete navštívit i italskou tržnici. Turistické centrum města pořádá po celou letní sezónu různé kulturní akce. Na náměstí tak můžete vidět všelijaké koncerty, představení, taneční lekce či průvody. Poblíž centra zde mají i malý aquapark, kde jsou k dispozici dva tobogány a bazén s brouzdalištěm. V letovisku myslí i na sportovce k dispozici je tu fotbalové hřiště, kurty na „italský tenis“ PAD a podél pláže v přírodním parčíku najdeme pohybově naučnou stezku. Typickým znakem městečka jsou široké písčité pláže s pozvolným vstupem do moře. Na pláži najdeme spoustu plážových barů s dětskými hřišti a hřišti na plážový volejbal. Lido Adriano, je jednoduše propojeno s okolními letovisky městskou hromadnou dopravou nebo cyklostezkou.

 

Historie Itálie

Již ve starověku v Itálii existovalo mnoho městských států, částečně založených v rámci řecké kolonizace a také, hlavně v severní části, pak města Etrusků. V 8. století př. n. l. pak se konsoliduje z několika osad nové město, Řím, které neustálým růstem určuje dění na Apeninském poloostrově (a nejen na něm) po více než tisíc let. Římská říše se rozpadá a definitivně zaniká roku 476 n. l. Sám Řím zůstává centrem křesťanství i po tomto zhroucení, kdy je Apeninský poloostrov ovládnut barbary.

Až do roku 1861 existovalo na Apeninském poloostrově více městských států. Tyto státy byly sjednoceny králem Viktorem Emanuelem. V První světové válce bojovala Itálie na straně Dohody od roku 1915, po válce připojila území Jižního Tyrolska, přístav Terst a mohla si ponechat Dodekaneské ostrovy. Přesto byla italská veřejnost nespokojena s výsledky války. V roce 1922 se stal předsedou vlády Benito Mussolini po pochodu na Řím. Mussolini vytvořil fašistickou diktaturu. Postupně ovládl zemi. Roku 1929 se mu podařilo dojednat vyrovnání s papežem ohledně rozsahu papežského státu.

Fašistická Itálie vedla výbojnou politiku a v roce 1939 obsadila Albánii. Dne 28. října 1940 zaútočila italská vojska také na na Řecko. Mussoliniho spojenectví s hitlerovským Německem za druhé světové války vedlo nakonec k porážce Itálie v roce 1943. Království bylo v roce 1946 nahrazeno demokratickou republikou.

Itálie se stala zakládajícím členem NATO a Evropského hospodářského společenství, v současné době je jedním z ekonomicky nejsilnějších zemí Evropy a světa; její ekonomická výkonnost však klesá.